Zajęcia dla dzieci

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno zajęcia dla dzieci z rodzicem / opiekunem jak i bez rodziców, a także dla różnych grup wiekowych – od 8 mscy po dzieci w wieku szkolnym.

Z rodzicem

Kraina Brzdąca – zajęcia polisensoryczne, ogólnorozwojowe dla najmłodszych. To wspólny czas opiekuna i dziecka wypełniony zabawami sensorycznymi, muzyką, masażykami, zabawami paluszkowymi. Zajęcia dedykowane dla dzieci od ok 8 miesiąca życia.

Od malucha do zucha – zajęcia ogólnorozwojowe przygotowujące do przedszkola. Zajęcia dla dzieci od ok 18 miesiąca życia. To dzień przedszkolny w pigułce. Podczas zajęć mają miejsce wszystkie aktywności: ruchowe, muzyczne, sensoryczne, plastyczne. Dzieci poznają piosenki i zabawy przedszkolne. Uczą się czekać na swoją kolej. A przede wszystkim przekonują się, ile radości daje spędzanie czasu i wspólne zabawy z rówieśnikami.

Sensoryka dla Smyka – warsztaty polisensoryczne dla dzieci. Dotykamy, wąchamy, smakujemy …. Doświadczamy świata wszystkimi zmysłami, co czasami jest bardzo brudnym zajęciem, dlatego na zajęcia koniecznie zabieramy ubrania na zmianę i ręcznik.

Bez rodzica

Smykonauci – to zajęcia dla samodzielnych dzieci, uczęszczających do przedszkola. Podczas zajęć eksperymentujemy, wspieramy umiejętności nabywane w przedszkolu, tańczymy i śpiewamy korzystając z aktywnego słuchania muzyki klasycznej wg Batti Strauss oraz działamy twórczo. Nie brakuje także treningu uważności i relaksacji

W świecie literek i cyferek – to spotkania dla przyszłych uczniów, podczas których pracujemy nad koncentracja i skupieniem uwagi, doskonalimy motorykę małą, kształtujemy podstawowe pojęcia matematyczne, a wszystko to w oparciu o poznawane litery i cyfry.

Sylabka – nauka wczesnego czytania metoda sylabową.

Kodowanie na dywanie – zajęcia doskonalące logiczne myślenie, myślenie przyczynowo skutkowe, koncentrację uwagi. Pracujemy zarówno na dużej macie do kodowania, na mini matach, jak i na kartach pracy.

Artystyczne spotkania – zajęcia plastyczne / artystyczne dla dzieci. Podczas zajęć korzystamy z bardzo różnych technik, a wykonywane prace przedstawiane są w czerwcu na wystawie.

Zosia – Samosia – warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży.

Z emocjami za pan brat – warsztaty arteterapeutyczne pozwalające poznać i oswoić emocje.

Florka i Faunek – geoprzygody – podczas zajęć chcemy zaciekawić dzieci otaczającym nas środowiskiem, elementami przyrody. Zapoznać z kulturą i zwyczajami w różnych częściach świata. Wszystko to w formie zabawy.